مبدا انتقال

در مبدا که خطوط مورد نظرتان قرار دارند ، یک دستگاه مبدل شهری قرار میدهیم و خطوط شهری شما را به Voip تبدیل مینماییم و آن را به بستری ارتباطی مان متصل مینماییم .

بستر ارتباطی

بستر ارتباطی ما بین مبدا و مقصد میتواند کابل شبکه ، آنتن رادیویی و در مسافت های خیلی طولانی تر اینترنت خواهد بود . در انتقال مهم اتصال دو نقطه به هم خواهد بود .

مقصد انتقال

در مقصد یک دستگاه مبدل دیگر نیاز است تا به بستر وصل شده و خطوط شهری تحویل دهد ، با اینکار شما خطوط شهری و یا داخلی خود را از مبدا به مقصد انتقال داده اید .

network-map

انتقال خط برروی بستر شبکه و اینترنت
امروزه با گسترش فناوری های نوین از جمله ویپ انتقال خطوط تلفن نیز به راحتی و با روش های جدید بر روی بستر شبکه و اینترنت قابل انجام است . فرض کنید که شما کارخانه یا دفتری خارج از شهر دارید که  مخابرات به شما خط جدید تلفن ثابت اختصاص نمی دهید یا بعد از جابجایی به مکان جدید نیاز دارید که خط تلفن ثابت خود را نیز جابجا کنید در این روش  در صورتی که بستر شبکه یا اینترنت شما فراهم باشد این امکان برای شما فراهم خواهد شد که مثلا خطوط ثابت دفتر یا منزل خود  را برای استفاده به کارخانه انتقال دهید .

انتقال خط تلفن بر روی بستر شبکه به امکانات زیر نیاز دارد :

۱ – بستر شبکه پایدار  (شبکه داخلی یا اینترنت)

۲- داشتن آی پی اختصاصی (Dedicated IP)  برای هر دو محلی که نیاز به انتقال خط دارید .(در صورتی که از سرور سانترال ویپ استفاده نمایید تنها مکانی که سانترال ویپ قرار دارد نیاز به ای پی اختصاص است ) . در صورتی که مشکل گرفتن آی پی اختصاصی است می توانید از طریق سرویس دینامیک DNS این مشکل را حل نمود .

۳- نیاز به درگاه های FXO و FXS مخصوص انتقال خط  .معمولا درگاه های سخت افزاری انتقال از از ورودی و خروجی ۲ خط شروع می شوند تا ۳۲

مزایای انتقال خط تلفن بر روی بستر شبکه :

۱- پایداری بالا

۲-هزینه پایین سخت افزارها و درگاه های انتقال

۳-امکان دریافت فکس

۴-امکان تعریف قوانین تماس و نحوه تماس گرفتن

۵-نصب سریع و آسان در صورت پایدار بودن شبکه

۶-کاهش هزینه سیم کشی و کابل کشی

۷- امکان انتقال دستگاه POS متصل به خط تلفن

تجهیزات مورد نیاز انتقال خطوط تلفن

برای انتقال خطوط تلفن از نقطه ای به نقطه ای دیگر با استفاده از فناوری VoIP حداقل به دو دستگاه مبدل یا گیت وی VoIP احتیاج خواهیم داشت . در یک طرف گیت وی VoIP مکالمات تلفنی را به بسته های دیتا تبدیل می کند که بر روی اینترنت یا بستر های دیگر ارتباطی ارسال می کند. در سمت دیگر گیت وی VoIP بسته های دیتا را دریافت کرده و دوباره تبدیل به مکالمات تلفنی می کند و در نقطه مقصد قابل استفاده خواهد بود.

در یک سلوشن ساده برای انتقال خط به غیر از گیت وی ، تجهیزات دیگری مورد نیاز نیست. اما گاهی در برخی موارد لازم است از نرم افزارها و سخت افزارهایی استفاده نماییم که جزء اصلی سیستم نیستند اما برای عملکرد خاصی مورد نیاز هستند.

سناریوهای موجود برای استفاده از سیستم انتقال خطوط تلفن بر بستر شبکه :

کارخانه ها و شرکت های خارج از شهر

در این سناریو کارخانه ها و شرکت هایی که خارج از مرکز شهر هستند امکان دریافت خط تلفن را از جانب مخابرات ندارند ولی از شبکه ای پایدار یا اینترنت پایدار برخوردار هستند . در صورتی که با دفاتر درون شهری خود یا با شبکه داخلی مرتبط هستند می توانند تعدادی خط تهیه کنند و خطوط را با امکانات گفته شده به کارخانه منتقل کنند و استفاده نمایند .  در صورت نداشتن دفتر در داخل شهر می توانند خطوط را در منزل با استفاده از دستگاه مربوطه به اینترنت متصل و در کارخانه یا دفتر خود دریافت کنند . در صورتی که بخواهند که سیستم داخلی نیز بین کارخانه و دفاتر خود راه اندازی کنند باید از سرور ویپ سانترال استفاده نمایید و دیگر قادر خواهند بود داخلی های خود را در تمام نقاط بدون داشتن آی پی اختصاصی اینترنت جواب دهند .

انتقال خطوط تلفن درون سازمانی

در بعضی از کارخانه ها به دلیل فاصله و وسعت بالای کارخانه امکان کابل کشی تلفن به بعضی از قسمت های کارخانه وجود ندارد برای این روش در صورتی که شبکه کارخانه آماده باشد به راحتی میتوانید خطوط را از مرکز تلفن کارخانه دریافت و بر روی بستر شبکه قرار داده و در نقاط مختلف بدون کابل کشی دریافت کنید .

انتقال خط تلفن از یک شهر به شهری دیگر

در این سناریو فرض کنید که شما یک چند خط در دفتر تهران خود دارید و می خواهید یکی از این خط هارا به دفتر شیراز خود برای پاسخ گویی تماس ها منتقل کنید در این حالت شما نیاز به اینترنت پایدار و آی پی اختصاصی در هر دو شعبه خود دارید و با قرار دادن یک سخت افزار FXO در یک شعبه  و یک سخت افزار  FXS  در یک شعبه دیگر خطوط خود را با کمترین هزینه انتقال خواهید داد .

بازگشت به بالای صفحه

2024 © کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت فناوری اطلاعات رستاک سپنتا میباشد
آدرس دفتر مرکزی  : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، خیابان نیکبختر ، کوچه بعد از دادگستری ، ساختمان عدل ، طبقه دوم ، واحد 4
تلفن های تماس : 95025501-9-031    
آدرس شعبه دوم : اصفهان ، کیلومتر 35 بزرگراه اصفهان تهران ، شهرک فناوری اصفهان ( پارک فناوری ) ، ساختمان مرکزی ، طبقه دوم ، واحد 24
تلفن های تماس : 95025501 -031 الی 8 تلفن همراه : 09133011753